Očkovanie text

Očkovanie text
Oltás

Za posledný rok a pol boli aj v našej obci rodiny, ktoré sa s koronavírusom stretli. Sú občania, ktorí ho prekonali, možno sa s chorobou stretli ich blízki, možno sa niektorým posunuli operácie, pretože nemocnice boli plné pacientov s ochorením Covid-19.

Aj napriek množstvu protichodných informácií, ktorým čelíme, odborníci sa zhodujú, že jedinou ochranou pred koronavírusom je očkovanie. Očkovanie je jedinou cestou, ako môžeme ostať v kontakte so svojimi najbližšími. So svojimi deťmi, vnúčatami, rodičmi, priateľmi či starými rodičmi. Očkovanie nie je povinné, no vďaka nemu sa náš život môže vrátiť k obdobiu spred pandémie. Aj v našej obci už bola mobilná očkovacia jednotka. Je potrebné zvážiť možnosť využitia bezplatného očkovania a ochrániť tak seba aj svojich blízkych.

Aj skúsenosti zo sveta nám dokazujú, že očkovanie účinne chráni pred ťažkým priebehom ochorenia Covid-19, či pred hospitalizáciou v nemocnici.

Dnes je už zaočkovaná viac ako polovica dospelej populácie na Slovensku. Očkovaním pomôžeme zvýšiť kolektívnu imunitu a na život tak spoločne dáme šancu nielen sebe, ale ľuďom v našom okolí, našim rodinám a blízkym.

Spoločnými silami to zvládneme.

Vytvorené: 24. 8. 2021
Posledná aktualizácia: 24. 8. 2021 11:50